Сторінка керівника гуртка

Варіативна складова Базового компоненту дошкільної освіти реалізується через роботу гуртків та інтеграцію змісту парціальних програм у різні види діяльності відповідно до змісту парціальних програм.
     Робота в гуртках за інтересами дітей у закладі дошкільної освіти, є самостійною додатковою організаційною формою освітнього процесу. Її мета: задовольняти потреби й зацікавленості дитини до певного виду діяльності, розвивати її природні, загальні та спеціальні здібності; активізувати дитячу творчість, своєчасно виявляти обдарованість.

У дитячому садочку функціонують:

Інтелектуальний гурток  "Веселі шашки"

Керівник: Селіванова Ірина Вячеславівна

Мета: створення умов для особистісного та інтелектуального розвитку дітей старшого дошкільного віку, формування загальної культури та організації змістовного дозвілля за допомогою навчання грі в шашки.

Завдання:

• формувати інтерес малюків до гри в шашки
  • сприяти засвоєнню дітьми основних шашкових понять
  • розвивати вміння порівнювати, виявляти і встановлювати найпростіші зв’язки та відносини, самостійно вирішувати і пояснювати хід розв’язання навчальної задачі;
  • розвивати всі сфери мислення: пам'ять, увагу, спостережливість, уяву;
  • сприяти активізації розумової діяльності дошкільника;
  • залучати дітей до самостійного вирішення логічних завдань;
  • виховувати посидючість, цілеспрямованість, волю, організованість, впевненість у своїх силах, самостійність у прийнятті рішень.

Гурток  "Кольорова Петриківка"

Керівник:  Олефірова Людмила Миколаївна

Мета: викликати інтерес до петриківського декоративного розпису, надання практичної допомоги вихованцям в оволодінні азбукою цього чарівного дивосвіту – петриківським розписом. Навчити використовувати набуті знання для безпосереднього розпису різних практично-спрямованих виробів.

Завдання:

1.Виявлення художніх здібностей, зокрема, до декору, розвинену фантазію, творчу уяву, витримку та силу волі.

2. Опанування дошкільниками художньо-практичними вміннями та навичками у сфері декоративного петриківського розпису.

3. Навчити малювати в різних техніках декоративні «зернятка», «горішки» та «перехідний мазок», які традиційні для петриківського розпису.

4. Ознайомити дітей старшого дошкільного віку з різними варіантами петриківських «мальовок».

5. Збагачення емоційно-естетичного досвіду дітей, розуміння зв’язків народного мистецтва з природним і культурним середовищами життєдіяльності людини.

6. Усвідомлення власної причетності до художніх традицій свого народу.

Гуртки працюють на безкоштовній основі.

Робота гуртків будується за парціальними програмами, з використанням освітніх інновацій.
1.  «Цікаві шашки». Програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шашки Семизорова В. В.  https://mon.gov.ua/storage/app/media/programy-rozvytku-ditey/11czikavi-shashki-semizorova.pdf
2. Петриківський первоцвіт: методичні рекомендації.

Заняття в гуртках плануються в другій половині дня. Тривалість гурткової роботи – 15-25 хв. залежно від віку дітей.

Графік роботи гуртків

"Кольорова Петриківка"