Правила прийому

Документи для зарахування дитини до ЗДО: оновлений перелік

Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснює директор ЗДО протягом календарного року.

Зарахування дитини до ЗДО здійснюється на підставі таких документів, як:

• заява батьків або осіб, які їх замінюють про приймання дитини до ЗДО;
  • медична довідка про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати ЗДО;
  • довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
  • карта профілактичних щеплень № 063/о – виписка із медичної карти;
  • свідоцтво про народження /копія/
  • при наявності пільг – документи (копії), що їх підтверджують;

для дітей інклюзивної групи додатково:

• копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, наданого лікарсько-консультативною комісією, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу.
  • висновок ІРЦ.

Якщо дитина має захворювання, то за рішенням одного з батьків у довідці про це може бути відповідний запис. Така інформація потрібна, щоб медична сестра закладу дошкільної освіти володіла необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.

Питання щодо відвідування дошкільних закладів дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішує індивідуально лікарсько-консультативна комісія лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності (ЛКК).

За дитиною зберігається місце в закладі дошкільної освіти державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини з  закладу дошкільної освіти здійснюється:

1) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

3) у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

4) у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

5) у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

Воєнний стан в Україні, введений згідно з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», та існуюча загроза життю і здоров’ю дітей, є поважною причиною для невідвідування закладу дошкільної освіти.  Враховуючи зазначене, відрахування дитини з дошкільного закладу можливе лише відповідно до підпунктів 1-4 пункту 13 Положення.

Запис до дитячого садочка  https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/zapis-do-dityachogo-sadochka

Щодо відрахування дітей із закладів дошкільної освіти в умовах війни. Лист МОН № 1/12502-22 від 24.10.22 року  https://osvita.ua/legislation/doshkilna-osvita/87648/

Лист МОНмолодьспорт № 1/9-839 від 16.11.12 року «Щодо прийому дітей до дошкільних навчальних закладів»  https://osvita.ua/legislation/doshkilna-osvita/32381/

Лист МОНмолодьспорт №1/9-389 від 25.05.11 року «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу» http://ru.osvita.ua/legislation/doshkilna-osvita/18791/

Чи можуть старші братики й сестрички  забирати ваших вихованців з дитсадка?

Часом батьки, затримуючись на роботі або з інших причин, доручають забрати малюка з дошкільного закладу своїм старшим дітям. Розглянемо юридично, чи вправі вихователь відпускати свого вихованця додому у супроводі старших братика чи сестрички.

Щоб визначати, чи мають право забирати дітей з дошкільного закладу інші діти, дещо старші, зауважмо на частині другій статті 151 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІІІ (СК): батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам.

Згідно з частиною третьою статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ (далі — Закон про дошкільну освіту) батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності. Дошкільний навчальний заклад, у свою чергу, створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання (ч. 2 ст. 11 Закону про дошкільну освіту).

Отже, дошкільний навчальний заклад відповідає за безпеку дитини під час її перебування в закладі. Частиною четвертою статті 259 СК визначено, що повнолітні особи мають право брати участь у вихованні своїх неповнолітніх братів та сестер незалежно від місця їхнього проживання. Як визначено у частині другій статті 6 СК: малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років, неповнолітньою — у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Положеннями частини першої статті 30 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-ІV (ЦК) передбачено, що цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями: набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Згідно зі статтею 31 ЦК фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа): має часткову цивільну дієздатність, не несе відповідальності за завдану нею шкоду. З огляду на це педагогічний працівник  закладу дошкільної освіти не вправі передавати вихованців малолітнім особам, зокрема їхнім сестрі чи брату.