Моніторинг якості освіти

Результати моніторингу якості освіти

Згідно ч. 1 ст. 48 Закону України «Про освіту» моніторинг якості освіти - це система послідовних і систематичних заходів, що здійснюються з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти (інших суб’єктах освітньої діяльності), встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, а також оцінювання ступеня, напряму і причин відхилень від цілей.

Моніторинг якості освіти проводиться у порядку, передбаченому Законом України «Про освіту» та Порядком проведення моніторингу якості освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України 16 січня 2020 року № 54.

У Миколаївському д/с №2 “Берізка” моніторинг якості дошкільної освіти не проводився.

Проведення моніторингу основних компетенцій дітей дошкільного віку

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», з метою підвищення ефективності реалізації завдань Базового компоненту дошкільної освіти у дитячому садку створено систему моніторингового дослідження. Мета моніторингу спрямована на виявлення рівня знань, умінь і навичок дошкільників через збір, обробку та аналіз інформації.

За результатами моніторингу встановлено:

Таблиця узагальнених показників

засвоєння дітьми вимог програми розвитку дітей дошкільного віку «Українське дошкілля»

та освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти

у вересні 2023-2024 н.р.

38%

16%

84%

Оцінювання рівня знань дітей в закладі дошкільної освіти відбувається за критеріями, які позначаються рівнем:

• високий (дитина виконує дії самостійно) – 12-10;
  • достатній (дитина виконує дії самостійно, але іноді потребує допомогу дорослого) – 9-7;
  • середній (дитина виконує самостійно лише окремі дії, але здебільшого потребує допомогу дорослого) – 6-4;
  • низький (дитина виконує дії за допомогою дорослого) – 3-0.

Якість знань дітей старшої групи становить з:

- формування математичних уявлень – 89%
- навчання елементів  грамоти – 81%
- мовленнєвий розвиток – 80%.

Результати моніторингу свідчать про достатній рівень засвоєння програмового матеріалу та якість наданих освітніх послуг.